Tieniaca technika môže mať rozličné funkcie – chráni nás pred hlukom z vonkajšieho prostredia, šetrí náklady na vykurovanie a môže ovplyvniť aj estetický vzhľad domu. Dôležitou funkciou je aj účinná ochrana pred nežiadúcim prehrievaním interiéru, ako aj úspora nákladov spojených s klimatizáciou. Pri vybavení domu exteriérovou tieniacou technikou táto ročná úspora predstavuje až 30 % nákladov spojených s klimatizáciou. Okrem toho prináša stiahnutá exteriérová žalúzia, zavretá okenica či spustená roleta aj isté zlepšenie tepelnoizolačných vlastností okna. Cez deň si žalúzie otvoríte a dom necháte vyhrievať príjemným slniečkom.

Vonkajšia roleta

VONKAJŠIA ROLETA VYTVÁRA VYROVNANÚ VNÚTORNÚ KLIMATIZÁCIU

Môžete si vybrať z troch typov vonkajších roliet

Vonkajšia roleta je exteriérovým tieniacim, izolačným a bezpečnostným prvkom. Tepelná izolácia je zaručená použitím najlepších materiálov, t.j. vysoko kvalitného a veľmi odolného hliníka (plneného polyuretánovou penou). Roleta vytvára vyrovnanú vnútornú klimatizáciu. Použitím rolety sa znižuje hlučnosť. Ovládaná je buď manuálne popruhom alebo kľukou, elektrickým pohonom s automatickým kontrolným systémom a diaľkovým ovládaním, vrátane automatiky.

Vonkajšia žalúzia

PLYNULÁ REGULÁCIA PRIRODZENÉHO OSVETLENIA A SLNEČNÉHO ŽIARENIA

V ponuke je niekoľko typov vonkajších žalúzií

Vonkajšia žalúzia je najpoužívanejším exteriérovým tieniacim prvkom. Umožňuje plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytáva priame slnečné žiarenie a chráni pred jeho škodlivými účinkami. Používajú sa nielen na zatienenie okien moderných rodinných domov, ale aj administratívnych či komerčných budov. V prípade požiadavky na maximálne zatienenie používame lamelu typu Z-PROFIL, kde je tento efekt takmer dokonalý. V ponuke je viacero typov ovládania, navyše môžu byť vybavené senzormi reagujúcimi na svetlo, či vietor.

Naše Produkty

EXT50 / INT50

Žalúzia EXT50 má bočné vedenie oceľovým lankom. Horný profil spoločne s balom lamiel je možné prekryť krycím plechom. Žalúzia INT50 je bez vodiaceho lanka.

C 80, C 80 S / C 65

Žalúzia s lamelou C65, C80 je najrozšírenejším typom. Je osadená lamelami v tvare C, ktoré sú vedené po stranách vo vodiacich lištách.....

Z 90 / Z 70

Žalúzia v tvare Z70, Z90 je osadená lamelami v tvare Z, čo umožňuje lepšie celotienenie ako u lamely v tvare C. Na spodnej strane lamely je tesnenie ktoré znižuje hlučnosť. Vonkajšie žalúzie sú najpoužívanejším exteriérovým stieniacim prvkom. Umožňujú plynule regulovať slnečné žiarenie prenikajúce do miestnosti a ovlivňujú tepelnú klímu v interiéri. Možný výber z širokej škály farieb. Ovládanie je k dispozícii manuálne alebo motorové.

EXT 50-V

Žalúzia EXT50 má bočné vedenie oceľovým lankom. Horný profil spoločne s balom lamiel je možné prekryť krycím plechom. Žalúzia INT50 je bez vodiaceho lanka.

KR

PREDOKENNÁ ROLETA 

Pred okenná roleta je určená pre dodatočnú montáž do ostenia. Skladá sa z roletového panciera, bubna a vodiacich líšt. Pancier je zostavený z lamiel.  Vonkajšie rolety sú vhodným prostriedom pre dokonalé zastienenie interiéru, ktorý zároveň znižuje hlučnost z okolia. V letnom období zabraňuje prehrievaniu interiéru a naopak v zimnom období obmedzujú únik tepla. Rolety zaistia súkromie pred pohľadmi zvedavých susedov a môžu tvoriť účinnú překážku pre zlodejov. Chráni vaše okná pred poveternostnymi vplivy a znatelne predlužujú ich životnosť. Vďaka jednoduchému ovládaniu a montáži sú rolety jednou z najlepších možností pri výbere exteriérovej tieniacej techniky.

KRH

ROLETA SO ZAOMIETACÍM BUBNOM

Určená je pre montáž do novostavieb, pri rekonštrukciách a zatepľovaniach. Skladá sa z roletového panciera, bubna a vodiacich líšt. Hliníkové vodiace nohy sa pripevňujú.....

COMBI

PREDOKENNÁ ROLETA NADOKENNÁ 

Roletový bubon je zostavený z plastu, je zateplený a má obdĺžnikový tvar. Dodáva sa v troch základných veľkostiach v závislosti od výšky rolety.....